sobota, 28 września 2013

Sposoby na jesienna chandre

Jesień w pełni! Co się z tym wiąże coraz więcej czasu spędzamy w domowym zaciszu, poświęcamy się szkole, nauce, obowiązkom. Gdy za oknem pada deszcz, a krople uderzają o parapet, łatwo popaść w melancholijny nastrój, zwany jesienna chandrą. Jak zapobiegać temu zjawisku? Na pewno każda osoba ma indywidualny sposób na poprawianie sobie humoru, a jeśli Ty jeszcze swojego nie odnalazłeś. Ta notka jest właśnie dla Ciebie!
1. Słońce jest w dużej mierze odpowiedzialne za nasz nastrój, o tej porze roku nie ma go wiele, dlatego należy wykorzystywać jak najlepiej każdą chwilę ze słońcem. Wybrać się na spacer lub rower.

2. Odżywianie. Istnieją produkty spożywcze, które wydzielają hormon zwany endorfiną, odpowiada on za dobre samopoczucie. Występuje w czekoladzie, mleko, lody, banany, borówki oraz orzechy. Oczywiście z jedzeniem nie należy przesadzać. bo wtedy będziemy mieli kolejny problem do rozwiązania.

3. Miłość. Zakochanie powoduję produkcję dopaminy, kolejny hormon, dzięki któremu czujemy radość i zadowolenie. To właśnie dlatego osoba zakochana widzi świat w różowych barwach.

4. Przyjaźń. Każdy z nas zna osobę, przy której uśmiech nie znika z twarzy, taką która zwyczajnie poprawia nam humor, przy której czujemy się dobrze. Oby jak najwięcej chwil spędzonych w gronie przyjaciół.

5. Myśl pozytywnie. Pozytywne myślenie to nie pojedyncza czynność czy jednorazowa akcja – to odpowiednie podejście do życia, sposób, w jaki odbieramy i reagujemy na wydarzenia w naszym życiu. Właśnie od  tego aspektu w dużej mierze zależy nasze samopoczucie.

 Dostrzegaj pozytywne strony każdej sytuacji. Innymi słowy ciesz się z małych rzeczy. Dostałaś złą ocenę w szkole? To nie koniec świata. Zawsze możesz ją poprawić. Poza tym pamiętaj o tych kilku 5, które ostatnio zdobyłaś.

Przestań narzekać! Nie przejmuj się rzeczami, na które nie masz wpływu.


9 komentarzy:

 1. kocham takie zdjęcia:D
  rozaliafashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale rysunek jest od czytelnika, nie od czytelniczki ; )

  OdpowiedzUsuń
 3. mnie rzadko dopada jesienna chandra :DD

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny post :)
  Zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W sumie rzadko mnie dopada jesienna chandra, ale wtedy zawsze walczę z nią uśmiechem :) No i przyjaciele, oni też są bardzo ważni :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Racja. Ludzie za dużo myślą. Co by było gdybym zrobił tak, a nie tak, a powiedział to a nie to, a mogłem jednak iśc tam, z nim, a nie z tamtym. A co oni myślą. Szkoda nerwów i naszej spokojnej głowy na takie rozmyślanie! Myślenie pozytywne i dostrzeganie samych dobrych rzeczy jest ważne dla nas samych ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie miłe komentarze!
W miarę możliwości odwdzięczam się za każdy z nich.
Na pytania odpowiadam pod komentarzem :)
Jeśli podoba Ci się mój blog zaobserwuj go. Istnieje szansa, że odwdzięczę się tym samym!
Pozdrawiam Claudia <3