czwartek, 10 października 2013

Przemyslenia

Wczorajszej nocy bardzo chciałam zasnąć, ale jak na złość nie mogłam. Myślałam o różnych nietypowych sprawach. Doszłam do wniosku, że przez całe życie oczekuję się od nas że będziemy podporządkowywać się ludziom, oklepanym schematom oraz normom społecznym. Dlaczego tak musi być? Przecież każdy człowiek ma możliwość wyboru i własny rozum. To, że jetem kobietą nie znaczy, że pełnie szczęścia osiągnę gdy znajdę sobie męża i urodzę mu trójkę dzieci. Chcę żyć w zgodzie z sobą, a nie zadowalać wszystkich dookoła. Wiem, że wiele osób, głównie moi rodzice zabraniają mi wielu rzeczy dla mojego dobra, ale czy na pewno słusznie? Trzymanie kogoś pod przysłowiowym kloszem nic nie da. Prędzej czy później i tak dopnę swego, nawet jeśli jest to głupie i bezcelowe. Zabroń mi czegoś, a zrobię to z podwójną przyjemnością. Jak inaczej mam się czegoś nauczyć, jeśli nie na własnych błędach. Chcę robić to na co mam ochotę, nie przejmując się opinią innych. Jestem świadoma, że w życiu popełniłam wiele błędów i popełnię ich co najmniej trzy razy tyle, ale jestem na tyle inteligentną osobą, że potrafię wyciągnąć wnioski i nie popełniać tego samego błędu po raz drugi. Nienawidzę, gdy ktoś mnie ogranicza. Nienawidzę czuć się bezradna. Automatycznie podnosi mi się ciśnienie, gdy słyszę że powinnam być elokwentna, wychowana, ładnie wyglądać, uśmiechać się i przytakiwać... Sorry ,ale nie. Nie potrafię znieść idiotycznych wymagać różnych ludzi wobec mnie. Tak nie mam samych szóstek w szkole, nie chodzę co niedziele do kościoła, nie jestem wzorem cnót i najprawdopodobniej nigdy nim nie będę, ale jestem sobą! Szkoda tylko, że mało kto potrafi to docenić. W każdym razie, zanim zacznę''zmieniać świat" i uszczęśliwiać wszystkich dookoła, zastanowię się czy to co robię jest zgodne z moimi przekonaniami.
Chyba częściej będę pisać o swoich przemyśleniach na blogu. Ulżyło mi.

13 komentarzy:

 1. Bardzo fajnie mi się czytało ten post. Uważam, że każdy powinien być sobą, a podporządkowywanie się otoczeniu i zadowalanie wszystkich dookoła nic nie da.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście że każdy powinien być sobą i nie dawać nikogo innego! Świetny post ; )

  OdpowiedzUsuń
 3. Super blog !
  Obserwuje + liczę na rewanż <3
  by-julqa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli sparwia Ci przyjemnośc pisanie takich postów to takie pisz <3
  Bycie sobą to najważniejsze !

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekam na więcej takich postów <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak jest,najważniejsze jest być sobą ;) + obserwuję i liczę na rewanż ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jejku jak tu jest ślicznie! :) Świetny post!♥ Cudowny blog!♥

  buźka :*

  OdpowiedzUsuń
 8. Skąd ja to znam! Dopóki nie zaczęłam być niezależna finansowo każdy próbował mną manipulować wg. własnego widzimisię. To strasznie frustrujące. Narzucanie cudzej woli i toku myślenia. Często słyszałam skargi typu "Czemu każdy wtrąca się w moje życie", choć tak naprawdę to ta osoba mieszała najbardziej w życiu innych osób.
  Chociaż jeśli mam być szczera, wciąż odczuwam, że wszyscy próbują mną kierować, choć nieco mniej natarczywie.
  Ale trzeba być sobą, bo tylko tak można coś w życiu osiągnąć :)
  Pozdrawiam,
  Momo

  OdpowiedzUsuń
 9. Żyj tak, abyś była szczęśliwa. Po prostu. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiem doskonale o czym piszesz. Znam to! Co niektórzy ludzie chcą mieć totalną władzę nad wszystkimi i wszystkim. I masz rację. Najważniejsze jest być sobą mimo wszystko <3 Ja to doceniam

  OdpowiedzUsuń
 11. też czasami mam takie momenty że siadam i myślę o wszystki dookoła
  śliczne zdjęcie
  obserwuję
  mons-monss.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Nikt nie jest ideałem! Najważniejsze to być sobą, i głowa do góry :)

  Pozdrawiam i zapraszam do siebie ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie miłe komentarze!
W miarę możliwości odwdzięczam się za każdy z nich.
Na pytania odpowiadam pod komentarzem :)
Jeśli podoba Ci się mój blog zaobserwuj go. Istnieje szansa, że odwdzięczę się tym samym!
Pozdrawiam Claudia <3